Konya Çocuk Psikoloğu Tavsiye

Pozitif Anne Baba Olmak İçin 5 Adım

  • Çocuğunuzu davranışlarıyla yargılamadan önce bu davranışın altındaki asıl nedenleri ortaya çıkartarak çözmeyi hedefleyin. Çocuğunuzun karakterine değil davranışına odaklanın.
  • Çocuğunuza bir şey anlatmaktan çok onu dinlemek için gayret gösterin. Her konuşma fırsatını çocuğunuzu, onun karakterini ve duygularını anlamak için kullanın.
  • Çocuğunuzun sabrınızı sınadığı anlarda duygularınızı ve davranışlarınızı kontrol etmeye çalışın. Anne baba olarak duygularınızı kontrol edemezseniz çocuğunuza bunu öğretemezsiniz.
  • Çocuğunuza sınır koyarken mantıklı ve anlamlı kararlar alın. Her kural her çocuk için uygun olmayabilir. Çocuğunuzla empati kurun ve ihtiyaçlarını iyi anlayarak kurallar koyun.
  • Çocuklarınızın henüz küçük olduğunu, hatalar yaparak öğrendiğini ve büyüdüğünü aklınızdan çıkarmayın. En kızgın anlarda bile şefkatinizi esirgemeyin.

Uzman Çocuk ve Ergen Psikolojisi Pedagog Kliniği Konya

Randevu için arayın: 0 332 321 00 03#Perşembe #konya #psikonterapi #PozitifEbeveynlik #PozitifAnneBaba #çocukpsikolojisi #konyapedagog #pedagog #oyun #çocukyetiştirme #psikolojikdanışmanlık #psikolojikdestek #çocukanne #anne #baba #ebeveyn #annebaba #pedagogtavsiyesi #psikon #pozitif #pozitifpaylaşım #okulöncesietkinlik #türkiye #kişiselgelişim #mutluluk #gününsözü  #sözler