Konya Pedagog Kliniği

Şükran Duyan, Teşekkür Eden Bir Çocuk Yetiştirmek İçin İpuçları

ROL MODEL OLARAK ÖĞRETİN

Sahip olduklarına şükreden bir çocuk istiyorsanız, sahip olduklarınıza şükredin. Teşekkür eden bir çocuk istiyorsanız, teşekkür edin. Çocuğunuzda geliştirmek istediğiniz yönü ilk önce siz uygulayın ve özendirin. 

ÇOCUKLARINIZA GÖREVLER VERİN

Ev işlerinde çocuklarınıza görevler vermek, sorumluluk duygusunu kazanmasının yanı sıra, çabanın ve emeğin değerini anlayarak teşekkür etmenin önemini de kavramasını sağlar.

PARANIN “DEĞERİNİ” ÖĞRETİN

Çocuklarımıza her istediğini almak ve paranın ve kaynakların sınırsız olduğunu hissettirmek doyumsuz olmalarına neden olabilir. Şükran duygusunu kaybetmelerine neden olabilir. Paranın nasıl kazanıldığını anlamalarını sağlayın.

GERÇEKÇİ BEKLENTİLER AŞILAYIN

Çocuğumuzun gerçek hayatla yüzleştiğinde hayal kırıklığına uğramasını istemiyorsak, ona gelecekte istedikleri şeyler için bugün emek vermeleri gerektiğini öğretmeli, hediyeler, harçlıklar konusunda sınırsız davranmamalıyız.

GÖNÜLLÜ FAALİYETLERE KATILIN

Sahip olduklarına şükreden, teşekkür etmeyi bilen bir çocuk yetiştirmenin yollarından biri de ihtiyaç sahiplerine yardım etmesini sağlamaktır. Birlikte gönüllü faaliyetlere katılın.

Uzman Çocuk ve Ergen Psikolojisi Pedagog Kliniği Konya

Randevu için arayın: 0 332 321 00 03#Pazartesi #konya #psikonterapi #ŞükranDuymak #konyapedagog #pedagog #oyun #çocukyetiştirme #psikolojikdanışmanlık #psikolojikdestek #çocukanne #anne #baba #ebeveyn #annebaba #pedagogtavsiyesi #psikon #pozitif #pozitifpaylaşım #okulöncesietkinlik #türkiye #kişiselgelişim #mutluluk #gününsözü #anlamlısözler #anlamlisozler #sözler